OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 19 maja 2018 00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 maja 2018zeslanie-ducha-swietego1


1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12: 15 odbędzie się u nas msza św. prymicyjna ks. Dawida Piwowarskiego- pallotyna a o godz. 16: 00 msza św. przy kapliczce w Komorowie II.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję, jako Matkę Kościoła.

4. We wtorek po mszy św. wieczorowej katecheza dla dorosłych.

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00.

6. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Także w sobotę 26 maja od godz. 08: 30 spowiedź rodziców, oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłą niedzielę o godzinie 11: 00 uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 16.00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. wieczornej, natomiast w soboty i niedziele o godzinie 17:30.

9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej u ministrantów.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Henryk Dębiec, Paweł Kucharski, Jan Smejda, Marianna Gietka, Bogdan Bąk, Jan Pawłowski, Kazimierz Płeczkan z ul. Dzieci Polskich, Zbigniew Kostrzewa z ul. Mielczarskiego, Piotr Wiktorowicz z ul. Ujezdzkiej.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Poprawiony: sobota, 19 maja 2018 14:32
 
©2002 - 2018 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim