OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 15 czerwca 2019 00:00


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16 czerwca 2019


trojca swita

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17:00 z racji 3-ciej niedzieli miesiąca spotkanie modlitewno – formacyjne dla Kółek Różańcowych w kościele.

2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej, natomiast w soboty i niedziele o godzinie 17:30.

3. We wtorek na godzinę 17: 00 zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Po mszy wieczorowej katecheza dla dorosłych.

4. W środę dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na mszę św. o godz. 8:00.

5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze św. o godzinie 7: 00; 8: 00; 9: 30; 11:00 z procesją do IV ołtarzy na którą serdecznie zapraszamy Asystę Parafialną i dzieci komunijne. Ołtarze będą przygotowane w tych samych miejscach. Po zakończeniu procesji około godziny 13:30 Msza św. bez kazania i jeszcze wieczorna o godzinie 18:00. Możemy za udział w procesji uzyskać odpust zupełny. Bardzo serdecznie prosimy naszych parafian o udekorowanie ołtarzy, trasy i swoich mieszkań na procesję Bożego Ciała. W Boże Ciało nabożeństwo czerwcowe bez procesji.

6. Przez cały tydzień, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę Świętą o godz. 18: 00 zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła i eucharystycznym błogosławieństwem. Choć nie będą to dni wolne od pracy i zajęć, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie oktawy po procesji poświęcenie wianków

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Jan Augustyniak z Zaborowa, Tomasz Lasota i Filip Tomczak z ul. Bardowskiego.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Poprawiony: sobota, 15 czerwca 2019 13:25
 
©2002 - 2018 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim