Świetlica środowiskowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 04 marca 2008 22:54

10_46


Świetlica środowiskowa dla dzieci jest czynna od poniedziałku do piątku w godzi.od 15.00 - 17.30.
W świetlicy dzieci mają możliwość otrzymania fachowej pomocy w odrabianiu lekcji i uczeniu się, zabawy, oraz zjedzenia posiłku. Codziennie swój czas poświęca Pani Maria Burchard, przez dzieci nazywana "ciocią"


   Dzięki ofiarności parafian, którzy na ten cel złożyli ofiary do puszek, oraz życzliwości wielu sponsorów, dzieci mają zapewnione niezłe warunki. Liczymy jednak na dalsze wsparcie i życzliwość wielu ludzi w kontynuowaniu tego dzieła. Na tej stronie z czasem znajdować się będą nowe informacje poświęcone działalności świetlicy, zdjęcia, oraz inne efekty naszych prac. Zapraszamy też chętnych do współpracy - nauczycieli, studentów i młodzież szkół średnich.

  

W wakacje udało się wysłać kilkoro dzieci z naszej świetlicy na wakacje organizowane przez nasza parafię ( Ks. Jacek Kubis) w Rdzawce koło Rabki. Niektóre dzieci zapłaciły za swój pobyt całą kwotę (300 z) inne zaś dzięki ofiarności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a także parafian nie musiały wpłacać żadnych pieniędzy. W czasie wakacji z ministrantami, oazą i scholą  "nasze" dzieci wędrowały po górach, poznawały najbliższą okolicę (Wadowice, Stary Sącz, Kalwarię Zebrzydowską, Ludźmierz, Zakopane). Wrażeń chyba nikomu nie zabrakło. Może w kolejnym roku uda się wyjechać większej grupie ... ?

19 grudnia nasze dzieci miały już ostatnie przedświąteczne spotkanie. Dzieci wzięły udział w nauce rekolekcyjnej, a potem na świetlicy miały opłatek. Nie mogło w tym dniu zabraknąć paczek od św. Mikołaja!!!! Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów i z poczęstunku. Wiele serca i  wysiłku w przygotowanie całości włożyła p. Maria i p. Ela, którym dziękujemy za zaangażowanie. Dziękujemy też wszystkim, dzięki którym mogliśmy sprawić dzieciom ogromną radość, a zwłaszcza p. Prezydentowi miasta Tomaszowa.

 

rok 2004

    *

      Wakacje w Łapszach Niżnych
    *

      wigilia i paczki na dzieci

rok 2005

To już kolejny rok naszej pracy z dziećmi.

Udało się dzięki wielu ludziom o dobrym sercu zorganizować dla całej naszej grupy spotkanie wigilijne. Kolacja była imponująca (dzięki sponsorom), a wszystko dzięki p. Marii, która miała "marzenia" oraz dzięki wydatnemu wsparciu p. Kacperczyka z firmy Bordopol, oraz innych, którzy wsparli naszą świetlicę. Wielkim wsparciem była też pomoc ze strony Urzędu Miasta, za co składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. Wigilia z całą pewnością przypominała tę jedną jedyną  - przeżywaną w domu, w gronie rodzinnym. Mieliśmy też wyjątkowych gości - z kamerą obecni byli przedstawiciele lokalnej TV Tele Top.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej wigilii !!!

Po świętach w świetlicy i na auli parafialnej młodzież zorganizowała półkolonie dla dzieci. Każdego dnia przychodziło ponad 20 dzieci. Zajęcia rozpoczynały się o godz. 9.00. Młodzież zapewniała opiekę, zajęcia  i zabawy a p. Maria zajęła się przygotowaniem posiłków dla dzieci. Zorganizowanie zajęć było możliwe dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta, oraz licznych sponsorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy naszym sponsorom:

    * Panu Prezydentowi Miasta Tomaszów Maz.
    * Panu Wojciechowi Kacperczykowi i firmie BORDOPOL
    * Państwu  Grzegorzowi i Elżbiecie Roswagom  z ul. Warszawskiej - firma EGRO
    * Państwu Barbarze i Zbigniewowi Bandurom z ulicy Nowej
    * Panu Sławomirowi Szewczykowi z Komorowa
    * Państwu Marii i Piotrowi Celedom z Cekanowa
    * Firmie "CHIPITA POLAND"
    * Firmie Star Foods S.A.
    * pozostałym
Poprawiony: piątek, 28 grudnia 2012 10:04
 
©2002 - 2018 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim