OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 12 sierpnia 2017 00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 sierpnia 2017

1. Dzisiaj o godz. 17: 00 różaniec, nieszpory a następnie msza św. o godz. 18: 00 i procesja fatimska.

2. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. O godz. 17: 00 - nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00.

3. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy Świętych, które odprawione będą jak w każdą niedzielę. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska powraca z Jasnej Góry w środę 15 VIII. „Grupa Duchowa” gromadzi się przy Jednostce Wojskowej od godziny 20:00 i dołączy się do pielgrzymów, jako III grupa. Pielgrzymkę zakończy Apel Jasnogórski w kościele św. Antoniego około godziny 21:00. Módlmy się, by w pokoju, w zdrowiu i z radością powrócili do swych domów.

7. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy na mszę św. w int. ks. Jacka z racji imienin.

8. Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

9. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marek Życzyński z ul. Paszkowskiego, Eugeniusz Borucki z ul. Ujezdzkiej i Danuta Kubicka z ul. Ostrowskiego.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Poprawiony: sobota, 12 sierpnia 2017 10:18
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim