OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 24 czerwca 2017 00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU- 25 czerwca 2017

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

27 czerwca o godz. 18: 00 Msza św. za + ks. Władysława Urbańskiego z racji imienin.

3. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18:00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 07:00; 09:00 i 18:00. Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z aktem wynagrodzenia po mszy św. o godzinie 07:00.

6. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje czy urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

7. Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

8. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Czesław Arkuszyński z Warszawy,

Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Poprawiony: sobota, 24 czerwca 2017 09:23
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim