OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 14 października 2017 00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 15 października 2017

 

1. Przy kościele św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim jest eksponowana Międzynarodowa Wystawa Fotogramów poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Autorami zdjęć są słynni fotograficy z kraju i z zagranicy, min. Arturo Mari z Watykanu. Jest to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z życiem dziecięcym, kapłańskim, biskupim i papieskim Karola Wojtyły. Wystawa jest na zewnątrz kościoła - dostępna przez cały dzień. Zapraszamy szczególnie klasy z katechetami. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji w dniach od 15 października do 02 listopada 2017 r.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 16:45 z racji 3-ciej niedzieli miesiąca spotkanie modlitewno – formacyjne dla Kółek Różańcowych w kościele a o godzinie 17:15 różaniec.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec, jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17: 15 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

Zachęcamy, aby wesprzeć akcję naszego Szkolnego Koła Caritas kupując papieską kremówkę.

3. We wtorek po mszy świętej wieczorowej katecheza dla dorosłych.

4.W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

5. 21 października, w sobotę, w seminarium w Ołtarzewie podczas mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej przez ks. biskupa Artura Mizińskiego, nasz parafianin - pallotyn Dawid Piwowarski przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy Dawida modlitwą.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali, jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Zbiórka ofiar na tacę na misje. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, kwartalne, listopadowe i jednorazowe. Wypominki czytamy w niedzielę przed godziną 7.00 i 11.00.

8. Pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

9. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Mateusz Adamczyk z ul. Dojazd, Zdzisława Kotynia ul. Bardowskiego

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Poprawiony: sobota, 14 października 2017 16:19
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim