OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 09 grudnia 2017 00:00

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU- 10 grudnia 2017


Swieca 2

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Także dzisiaj obchodzimy 97 rocznicę erygowanie Diecezji Łódzkiej.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6: 45. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiejsza puszka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Rekolekcje adwentowe – rozpoczniemy 14 grudnia o godz. 18: 00 we czwartek przed III niedzielą Adwentu. Program jest wywieszony w gablotach. Pragniemy zwrócić uwagę, że spowiedź adwentowa jest w piątek od godz. 9: 00 i od godz. 16: 00. W sobotę udajemy się do chorych, których prosimy zgłaszać. Nastąpiły zmiany godzin mszy św. w sobotę. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycją lat ubiegłych będzie organizować paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Zwracają się z prośbą do parafian o dary żywnościowe, które można złożyć do kosza wystawionego w kościele, oraz ofiary pieniężne, które będziemy zbierać do puszek w czasie rekolekcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu Łącznicy duszpasterscy dostarczą opłatki wigilijne do katolickich rodzin naszej parafii. I tak:

* niedziela – dziś od godz.16: 00- Szarych Szeregów 9

* poniedziałek – od godz. 9: 00 – Zaborów II od godz. 10: 00- Nowa, od 15:00- Dz. Polskich 45,41,39 od godz. 16; 00 – Dz. Polskich 41A, Kombatantów 11/13,

                         Bohuszewiczówny 2

* wtorek – od godz., 9: 00- Cegielniana, Długa, Grota i Warszawska od lasu do Szerokiej, Żurawia i Gęsia, od godz. 16: 00- Mielczarskiego 2

* środa- od 16: 00 – Mielczarskiego 4, Dz. Polskich 37 i 35            

7. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować w niedzielę i do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem a nie w sobotę. Warto zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. W tradycji polskiej Wigilia jest postna.

8. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. U ministrantów jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Rutowicz z Końskich, Maria Kwiatkowska z Kwiatowej, Tomasz Chrzanowski z Warszawskiej, Kazimiera Walas i Waldemar Gajek z Dz. Polskich.

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Poprawiony: sobota, 09 grudnia 2017 17:52
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim