OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
niedziela, 21 maja 2017 00:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 21 maja 2017

 

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich na dzisiejszy Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem Czas na Rodzinę. Marsz wyrusza o godzinie 14.30 sprzed naszego kościoła i dotrze do parafii Najświętszego Serca Jezusowego. W programie wspólnego świętowania dla rodziny jest rozstrzygnięcie konkursu na transparent marszowy, festyn rodziny a także koncert Eleni.

2. Od poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Przed wieczorną mszą św. o godzinie 17:55 będziemy spotykać się przed krzyżem na dziedzińcu kościoła. Kościół w tych dniach publicznie składa dzięki Bogu i odprawia procesję błagalną w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek po mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.

4. We środę, 24 maja liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 18.00 będzie sprawowana msza święta prymicyjna pallotyńska.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

W tym dniu wspominamy też św. Filipa Nereusza, założyciela Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów.

Rozpoczynamy także Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego po mszy świętej wieczorowej.

6. W sobotę 27 maja od godz. 08:30 spowiedź rodziców, oraz o godzinie 9.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Zwracamy się też z prośbą o udział w innej mszy świętej, ze względu na dużą liczbę dzieci przystępujących do I komunii świętej, ich rodziców, zaproszonych gości.

Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 16.00. Także w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na letnie kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas.

7. Rodziców dzieci pierwszo - komunijnych, którzy jeszcze nie dokonali zgłoszenia i nie dostarczyli aktu chrztu, ksiądz proboszcz prosi o natychmiastowy kontakt.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej u ministrantów.

9. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tego tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

+ Andrzej Dańczak z ul. Dzieci Polskich,

Polećmy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 13:04
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim