Pracują w naszej parafii: PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Michał Podkomórka   
sobota, 06 grudnia 2014 00:00

kowalinskiks. HENRYK KOWALIŃSKI - PROBOSZCZ PARAFII

Od 16.02.1995 r. jako proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej.

urodzony  1.01.1949 w Górce Pabianickiej. 

Święcony 3.06.1973 r. w Łodzi.

Święto Patrona - 19 stycznia 

pochodzi z parafii w Górce Pabianickiej


Odznaczenia i godności
: Prałat (2009), Kanonik Honorowy AKŁ (1999)

Dotychczas pracował:

jako wikariusz w parafiach: Krzepczów, Chrystusa Króla w Zgierzu ,
                                      św. Jacka w Piotrkowie

jako proboszcz w  Restarzewie 

jako ekonom w  Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi


ks. Jacek Wojciechowski, wikariusz

Święcony: 2003 rok

Święto Patrona - 17 sierpnia

Od 30.VIII.2015 roku pracuje w tutejszej parafii.


ks. Albin Żaba, wikariusz

Święcony 2006 rok

Święto Patrona - 17 luty


Od 30.VIII.2015 roku pracuje w tutejszej parafii.


x_michalREZYDENT

ks. Michał Podkomórka

Urodzony 29.09.1947 r. w Piotrkowie Trybunalskim 

Święcony 03.06.1973 r. w parafii Św. Jacka w Piotrkowie Trybunalskim 

Święto Patrona -29 września

pochodzi z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim 

Ostatnio pracował 10 lat w parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie
Mazowieckim. Długoletni wychowawca młodzieży i katecheta w ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie został odznaczony wysokimi szkolnymi odznaczeniami (odznaki - brązowa, srebrna i złota oraz dyplomy i wyróżnienia) za zasługi dla szkoły i społeczności szkolnej.

 

Od 01.09.2008 r. zamieszkuje w parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim

 


  Dotychczas pracowali w naszej parafii (zmarli kapłani w kolorze czarnym):

 

urbanskiśp. ks. Władysław  Urbański, pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła

 

            zmarł  4.02.1995

 

 

 

 

 

 

 

 


ks. Sławomir Jałmużny, wikariusz

Pracował w parafii: 26.06.1984 - 29.08.1987 


ks. Zenon Piechota  wikariusz

Pracował w parafii: 16.02.1985 - 31.08.1985


ks. Stanisław Danilewicz , wikariusz - NIE ŻYJE

Pracował w parafii: 11.02.1986 -  29.08.1987

zmarł 31 maja 2006 roku w Łodzi. Pochowany na cmentarzu św. Józefa na Rudzie


ks. Tomasz Kubik , wikariusz

Pracował w parafii: 29.08.1987 - 31.08.1988


ks. Andrzej Warszewik, wikariusz

Pracował w parafii: 29.09.1987 - 29.08.1989


ks. Andrzej Chmielecki , wikariusz

Pracował w parafii: 31.08.1988 - 1.09.1989


ks. Grzegorz Ignatowski, wikariusz

Pracował w parafii: 31.08.1988 - 30.08.1990


ks. Zbigniew Zieliński, wikariusz

Pracował w parafii: 31.08.1985 - 11.02.1986


ks. Krzysztof Kowalski, wikariusz

Pracował w parafii: 01.09.1989 - 30.08.1990


ks. Stefan Magiera, wikariusz

Pracował w parafii: 01.09.1989 - 29.08.1992


ks. Paweł Pełka, wikariusz

Pracował w parafii: 30.08.1990 - 24.08.1991


ks. Leszek Czuba, wikariusz

Pracował w parafii: 30.08.1990 - 24.08.1991


ks. Tadeusz Piotrowski, wikariusz

Pracował w parafii: 24.08.1991 - 30.11.1991


ks. Zygmunt Rzetelski, wikariusz

Pracował w parafii: 24.08.1991 - 21.03.1992


ks. Zenon Piechota  wikariusz

Pracował w parafii: 30.11.1991 - 29.08.1992


ks. Jerzy Rzepkowski, wikariusz

Pracował w parafii: 22.03.1992 - 27.08.1994


ks. Cezary Ochocki, wikariusz

Pracował w parafii: 29.08.1992 - 28.08.1993


ks. Adam Lemieszek, wikariusz

Pracował w parafii: 28.03.1993 - 30.08.1996


ks. Janusz Banachowski, wikariusz

Pracował w parafii: 27.08.1994 - 31.08.1995


ks. Robert Jaśpiński, wikariusz

Pracował w parafii: 31.08.1995 - 10.10.1998


ks. Krzysztof Będkowski, wikariusz

Pracował w parafii: 19.09.1998 - 27.08.1999


ks. Tadeusz Zatorski, wikariusz

Pracował w parafii: 27.08.1993 - 28.08.2000


ks. Antoni Marcinków, wikariusz

Pracował w parafii: 28.08.1999 - 14.02.2004


ks. Jacek Kubis, wikariusz

Pracował w parafii: 30.08.1996 r - 28.08.2004 r.


ks. Marcin Wojtasik, wikariusz

Pracował w parafii: 29.08.2004 r. - 29.08.2006 r.


ks. Antoni Pietras, wikariusz

Pracował w parafii: 28.08.2000  - 01 .09.2007 r


ks. Tomasz Estkowski , wikariusz

Pracował w parafii: 14.02.2004 r. do 26.08.2008 r.


ks. Wojciech Buczek , wikariusz

Pracował w parafii: 27.08.2008 - 27.08.2010


ks. Daniel Rylski, wikariusz

Pracował w parafii: 01.09.2007 - 27.08.2010


ks. Piotr Stępień, wikariusz

Pracował w parafii: 29.08.2006 - 27.08.2011


ks. Krzysztof Basztabin, wikariusz

Pracował w parafii: 28.08.2010 - 28.08.2013


ks. Piotr Tarabasz, wikariusz 

Pracował w parafii: 28.08.2011 - 28.08.2014


ks. Paweł Jeleń, wikariusz

Pracował w parafii: 28.08.2011 - 28.08.2014

------------------------------------------------------------------------------------------
ks. Bartłomiej Franczak, wikariusz

Pracował w parafii: 30.08.2014 r. - 30.VIII.2015

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ks. Robert Kaczmarek, wikariusz

Pracował w parafii: 30.08.2014 r.- 30.VIII.2015

Poprawiony: niedziela, 27 września 2015 15:11
 
©2002 - 2012 Parafia Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim